Jak wygląda procedura zmiany sprzedawcy prądu?

Chyba nie muszę już nikogo przekonywać do zmiany sprzedawcy prądu. Wybranie nowego sprzedawcy wiąże się z oszczędnościami na rachunkach za prąd. Nie opłaca się pozostawać przy naszym sprzedawcy z urzędu, gdyż przeważnie nie mają oni atrakcyjnych i konkurencyjnych stawek. Większość odbiorców energii nie zdaje sobie sprawy lub nie wie, że można wybrać inną firmę energetyczną, od której będziemy kupować prąd, dlatego rynek nie jest jeszcze dość zliberalizowany. To prawda, że ta liberalizacja postępuje, ale wciąż jest ona za wolna. Jeżeli więcej osób zda sobie z tego sprawę i będzie zmieniało sprzedawcę energii elektrycznej, to tym bardziej rynek stanie się konkurencyjny, co oznacza dla nas – konsumentów – niższą cenę za prąd. Warto, żebyście przeczytali artykuł o tym, jak wybrać sprzedawcę prądu. Jak przebiega procedura samej zmiany sprzedawcy przedstawiam natomiast poniżej. Zobacz więcej „Jak wygląda procedura zmiany sprzedawcy prądu?”

Przedsiębiorcy nie przepłacajcie za prąd!

Jak okazuje się z najnowszego artykułu na enerad.pl, aż 75% małych i średnich firm przepłaca za prąd. Firma Polski Prąd przeprowadziła audyt, w którym grupą badawczą było 200 przedsiębiorstw. Okazało się, że 75% z nich mogłoby płacić za prąd 10-15% mniej niż do tej pory! Zbadana grupa korzystała z mocy 50 – 300 MWh energii rocznie. Zobacz więcej „Przedsiębiorcy nie przepłacajcie za prąd!”

O czym musisz wiedzieć, jeżeli chcesz zmienić sprzedawcę prądu?

Jeżeli zdecydowaliście się na zmianę sprzedawcy prądu, to gratulację! Wybraliście drogę oszczędności. Przyczyniacie się do liberalizacji rynku i niższych cen prądu. Jeżeli wszyscy będziemy zmieniać sprzedawcę na tego najtańszego, to niewątpliwie dotychczasowi monopoliści poczują oddech konkrurencji na plecach i będą też musieli rywalizować z alternatywnymi sprzedawcy. A to oznacza dla nas to co najważniejsze – niższe ceny energii elektrycznej!

Jeżeli chcecie zmienić sprzedawcę prądu, ale dalej macie pewne wątpliwości, to powinniście wiedzieć, że taka zmiana: Zobacz więcej „O czym musisz wiedzieć, jeżeli chcesz zmienić sprzedawcę prądu?”

Dostosywanie liczników przy zmianie sprzedawcy dla firm – czy musimy płacić?

Dziś zajmiemy się zagadnieniem zmiany sprzedawcy prądu dla firm i wymianą liczników (układów pomiarowych). Czy musimy płacić za modernizację takiego układu, jeżeli zmieniamy sprzedawcę energii elektrycznej? Zobacz więcej „Dostosywanie liczników przy zmianie sprzedawcy dla firm – czy musimy płacić?”

Czy warto zmienić sprzedawcę prądu?

Możliwe, że zastanawiacie się, czy w ogóle warto zmieniać sprzedawcę prądu. Albo macie pewne obawy, które są związane z taką zmianą. Nie jesteście pewni, co do końca zmiana sprzedawcy ze sobą niesie. Jeżeli tak jest, to w tym wpisie chciałbym Wam przybliżyć zagadnienia związane ze zmianą sprzedawcy prądu. Wyjaśnię wątpliwości i spróbuję Was zachęcić do osczędzania, czyli wybrania tańszego sprzedawcy! Zobacz więcej „Czy warto zmienić sprzedawcę prądu?”