Odnawialne źródła energii w praktyce – sytuacja na świecie i w Polsce oraz program Prosument

Coraz większe znaczenie na świecie odgrywają odnawialne źródła energii i ten trend nie omija także Polski. Coraz to kolejne kraje starają się jak najwięcej uzyskanej energii pozyskiwać właśnie z OZE. Nie są to także obietnice bez pokrycia, kraje Unii Europejskiej i nie tylko wyznaczają pułap procentowy wykorzystania źródeł odnawialnych w stosunku do całości wykorzystywanej energii, który musi zostać osiągnięty w konkretnym terminie, a następnie dążą do osiągnięcia tego celu. Zobacz więcej „Odnawialne źródła energii w praktyce – sytuacja na świecie i w Polsce oraz program Prosument”

Instytucje kupują prąd taniej za pomocą zakupów grupowych

Po raz kolejny, gminy skupione w Związku Gmin Śląska Opolskiego zaoszczędziły na zakupach prądu poprzez zakupy grupowe. Wspólny przetarg oznacza oszczędności rzędu 2,6 mln zł mniej niż przy standardowych zakupach. Tego typu oszczędności robią wrażenie. Dowiedzmy się zatem na czym polega tego typu proceder. Zobacz więcej „Instytucje kupują prąd taniej za pomocą zakupów grupowych”

Przedsiębiorcy nie przepłacajcie za prąd!

Jak okazuje się z najnowszego artykułu na enerad.pl, aż 75% małych i średnich firm przepłaca za prąd. Firma Polski Prąd przeprowadziła audyt, w którym grupą badawczą było 200 przedsiębiorstw. Okazało się, że 75% z nich mogłoby płacić za prąd 10-15% mniej niż do tej pory! Zbadana grupa korzystała z mocy 50 – 300 MWh energii rocznie. Zobacz więcej „Przedsiębiorcy nie przepłacajcie za prąd!”

O czym musisz wiedzieć, jeżeli chcesz zmienić sprzedawcę prądu?

Jeżeli zdecydowaliście się na zmianę sprzedawcy prądu, to gratulację! Wybraliście drogę oszczędności. Przyczyniacie się do liberalizacji rynku i niższych cen prądu. Jeżeli wszyscy będziemy zmieniać sprzedawcę na tego najtańszego, to niewątpliwie dotychczasowi monopoliści poczują oddech konkrurencji na plecach i będą też musieli rywalizować z alternatywnymi sprzedawcy. A to oznacza dla nas to co najważniejsze – niższe ceny energii elektrycznej!

Jeżeli chcecie zmienić sprzedawcę prądu, ale dalej macie pewne wątpliwości, to powinniście wiedzieć, że taka zmiana: Zobacz więcej „O czym musisz wiedzieć, jeżeli chcesz zmienić sprzedawcę prądu?”

Czy warto zmienić sprzedawcę prądu?

Możliwe, że zastanawiacie się, czy w ogóle warto zmieniać sprzedawcę prądu. Albo macie pewne obawy, które są związane z taką zmianą. Nie jesteście pewni, co do końca zmiana sprzedawcy ze sobą niesie. Jeżeli tak jest, to w tym wpisie chciałbym Wam przybliżyć zagadnienia związane ze zmianą sprzedawcy prądu. Wyjaśnię wątpliwości i spróbuję Was zachęcić do osczędzania, czyli wybrania tańszego sprzedawcy! Zobacz więcej „Czy warto zmienić sprzedawcę prądu?”