Czy dojdzie do konsolidacji największych firm energetycznych w Polsce?

Na razie nie, ale taki właśnie zamysł przedstawił nam prezes Tauronu – Jerzy Kurella. Jego pomysłem na sytuację na rynku energetycznym jest połączenie gigantów energetyki, czyli Tauronu razem z Energą i Eneą. Jak powiedział dziennikarzom, jego wizja wygląda następująco: Zobacz więcej „Czy dojdzie do konsolidacji największych firm energetycznych w Polsce?”

Jak wygląda procedura zmiany sprzedawcy prądu?

Chyba nie muszę już nikogo przekonywać do zmiany sprzedawcy prądu. Wybranie nowego sprzedawcy wiąże się z oszczędnościami na rachunkach za prąd. Nie opłaca się pozostawać przy naszym sprzedawcy z urzędu, gdyż przeważnie nie mają oni atrakcyjnych i konkurencyjnych stawek. Większość odbiorców energii nie zdaje sobie sprawy lub nie wie, że można wybrać inną firmę energetyczną, od której będziemy kupować prąd, dlatego rynek nie jest jeszcze dość zliberalizowany. To prawda, że ta liberalizacja postępuje, ale wciąż jest ona za wolna. Jeżeli więcej osób zda sobie z tego sprawę i będzie zmieniało sprzedawcę energii elektrycznej, to tym bardziej rynek stanie się konkurencyjny, co oznacza dla nas – konsumentów – niższą cenę za prąd. Warto, żebyście przeczytali artykuł o tym, jak wybrać sprzedawcę prądu. Jak przebiega procedura samej zmiany sprzedawcy przedstawiam natomiast poniżej. Zobacz więcej „Jak wygląda procedura zmiany sprzedawcy prądu?”

Witajcie na moim nowym blogu!

Witam. Jestem przedsiębiorcą, który korzysta z taryfy C, a także odbiorcą prądu w domu – w taryfie G. Nie lubię tracić pieniędzy, zatem na każdym kroku szukam sposobu na zaoszczędzeniu paru groszy. Rachunki łącznie za prąd w firmie i domu składają się na całkiem sporą sumkę, dlatego nawet kilka % oszczędności Zobacz więcej „Witajcie na moim nowym blogu!”