Ceny prądu 2019 dla firm

Temat podwyżek cen prądu w 2019 roku od miesięcy budzi ożywione emocje tak wśród odbiorców indywidualnych, jak również przedsiębiorców. Rząd postarał się, aby przeciętne gospodarstwo domowe nie odczuło zbyt dotkliwie wzrostów rachunków związanych między innymi z emisyjnością polskiej polityki energetycznej. Rozstrzygnięcia ekonomiczne nie lubią jednak próżni więc konsekwencje znaczne konsekwencje finansowe poniosą w tym obszarze przedsiębiorcy. Jakiego rzędu podwyżki ich czekają, co mogą zrobić w tej sytuacji, aby ratować firmowy budżet i czy skutki droższego prądu odczują rzeczywiście jedynie właściciele biznesów? Sprawdziliśmy.

Zobacz więcej „Ceny prądu 2019 dla firm”

Podwyżki cen prądu dla firm – dlaczego?

Od początku roku można obserwować znaczące podwyżki cen prądu. Problem na razie najbardziej odczuli klienci biznesowi – wielu z nich otrzymało pismo albo z informacją o podwyżkach stawek, albo o wypowiedzeniu umowy! Jest to bardzo trudna sytuacja, szczególnie latem – branża energetyczna jest wtedy zagrożona przerwami w dostawach energii (tzw. blackout). Co spowodowało obecny kryzys? Zobacz więcej „Podwyżki cen prądu dla firm – dlaczego?”

Odstąpienie od umowy ze sprzedawcą prądu

Od 2007 roku wszyscy odbiorcy indywidualni prądu mają prawo do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Niestety czasami po głębszej analizie dochodzimy do wniosku, że nowa umowa jest niekorzystna. Zdarzają się również sytuacje, w których przedstawiciele firm wprowadzają nas świadomie w błąd i czujemy się oszukani. Dziś wyjaśnię Wam, co zrobić, aby zgodnie z prawem i bez żadnych konsekwencji zrezygnować z usług nowego sprzedawcy prądu.

Zobacz więcej „Odstąpienie od umowy ze sprzedawcą prądu”

Energa: fotowoltaika w firmie

Promieniowanie słoneczne, które każdego dnia dociera do ziemi, umożliwia życie roślin i organizmów żywych, dlatego my również jesteśmy od niego zależni. Ze słońca czerpiemy wiele korzyści. Energię uzyskiwaną z promieni słonecznych potrafimy wytwarzać już od dawna, początki fotowoltaiki datuje się już na XIX w. Zamiast bać się, czy kiedyś nie zostaniemy pozbawieni prądu, lepiej pomyślmy już teraz o odnawialnych źródłach energii. Zobacz więcej „Energa: fotowoltaika w firmie”

Faktura elektroniczna – warto korzystać?

Żyjemy w czasach, gdy już prawie wszystko możemy załatwić wygodnie on-line: zrobić zakupy spożywcze, odzieżowe, zamówić jedzenie do domu czy sprawdzić wyniki w szkole dziecka. Nie od wczoraj dokonujemy płacenia rachunków korzystając z bankowości internetowej. Zyskujemy dzięki temu nie tylko czas, ale co ważne pieniądze. Taka forma rozliczeń jest całkowicie darmowa. Po co nam papierowa faktura skoro pewnie i tak zapłacimy za nią przez Internet? Zobacz więcej „Faktura elektroniczna – warto korzystać?”

Prąd dla firm – jak zmienić sprzedawcę?

Jeśli odbiorca biznesowy nie zmienił dotychczas swojego sprzedawcy prądu to oznacza, że korzysta z usług dystrybutora przydzielonego do określonego obszaru. W takiej sytuacji, zawieramy umowę na czas nieokreślony, a stawka za kWh może w każdej chwili znacznie wzrosnąć. Nie mamy gwarancji stałej ceny za energię elektryczną. Zobacz więcej „Prąd dla firm – jak zmienić sprzedawcę?”

Który sprzedawca energii oferuje prąd z pomocą fachowców?

Firmy energetyczne zabiegają o klientów i wymyślają coraz korzystniejsze oferty. Przeglądając te propozycje można zauważyć, że faktycznie nie są to puste obietnice i niepraktyczne dodatki do umowy, które “wciskane” są, aby tylko sfinalizować transakcję. Energetycy faktycznie zauważają potrzeby odbiorców prądu i starają się sprostać ich oczekiwaniom. Jedną z takich potrzeb jest, między innymi, pomoc fachowców. Coraz więcej sprzedawców energii w swojej ofercie ma produkty energetyczne z dodatkową usługą fachowca. Zobacz więcej „Który sprzedawca energii oferuje prąd z pomocą fachowców?”

Licznik energii – podstawowe informacje

Licznik energii, choć niepozorny, jest bardzo ważnym elementem całej instalacji elektrycznej. Jest miernikiem zużycia prądu i pozwala klientowi rozliczyć się z przedsiębiorstwem, które sprzedaje energię. Choć jest tak istotny, zwykle nie poświęca mu się zbyt dużo uwagi – pora to zmienić! A ty czego jeszcze nie wiesz o licznikach…? Zobacz więcej „Licznik energii – podstawowe informacje”

Kiedy opłaca się taryfa G11?

Płacąc rachunki za prąd czasami w ogóle nie zastanawiamy się nad tym, co to jest taryfa G11. A z której korzysta większość z nas, odbiorców energii elektrycznej. Tak naprawdę nie wiemy, czy się nam w ogóle opłaca i jak przekłada się na ceny prądu. Dobrze jest zapoznać się z informacjami na jej temat i przyjrzeć się uważnie, czy odpowiada ona zapotrzebowaniu i nawykom związanym z wykorzystywaniem energii elektrycznej w naszych domu.

Zobacz więcej „Kiedy opłaca się taryfa G11?”