Obniżki cen gazu od Energi

Zacząłem pisać ostatnio o gazie, a akurat pojawił się news godny uwagi. Otóż chodzi o to, że Energa postanowiła obniżyć ceny gazu dla domu oraz dla firm. Obie oferty zostały już zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki. Nowe niższe ceny zostały wprowadzone już od 1-szego grudnia, a oszczędności

Zobacz więcej „Obniżki cen gazu od Energi”

Czy dojdzie do konsolidacji największych firm energetycznych w Polsce?

Na razie nie, ale taki właśnie zamysł przedstawił nam prezes Tauronu – Jerzy Kurella. Jego pomysłem na sytuację na rynku energetycznym jest połączenie gigantów energetyki, czyli Tauronu razem z Energą i Eneą. Jak powiedział dziennikarzom, jego wizja wygląda następująco: Zobacz więcej „Czy dojdzie do konsolidacji największych firm energetycznych w Polsce?”

Astronomiczne rachunki za prąd od Energi

Zdarza się tak, że dostajemy rachunki trochę wyższe niż się spodziewaliśmy. Może to być różnica paru czy nawet parudziesięciu procent. Sytuacje tego typu zdarzają się zarówno przy rachunkach za prąd, jak i za telefon czy gaz. Wszędzie, gdzie mamy do czynienia z rachunkami w zależności od zużycia, jesteśmy poniekąd niepewni, ile będziemy musieli zapłacić kolejnym razem. I to jest normalne, normalnym natomiast nie jest, gdy nasz rachunek jest 10 czy 20 razy wyższy niż ten, który zazwyczaj dostajemy. Oczywiście mowa tutaj o rachunku za miesiąc, w którym nasze użytkowanie nie odstawało od normy. Do takiej sytuacji doszło właśnie ostatnio w Płocku.  Zobacz więcej „Astronomiczne rachunki za prąd od Energi”