Obniżki cen gazu od Energi

Zacząłem pisać ostatnio o gazie, a akurat pojawił się news godny uwagi. Otóż chodzi o to, że Energa postanowiła obniżyć ceny gazu dla domu oraz dla firm. Obie oferty zostały już zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki. Nowe niższe ceny zostały wprowadzone już od 1-szego grudnia, a oszczędności

, które możemy uzyskać korzystając z nich wynoszą w zależności od obecnej taryfy i oferty od 6% do 10%. Warto także dodać, że klienci biznesowi dodatkowo otrzymują opiekę profesjonalnych doradców, która niewątpliwie jest fajnym bonusem.

Energa na polskim rynku gazu

Zastanawiacie się, jak radzi sobie Energa na rynku gazu w Polsce? Myślę, że to też całkiem ciekawa informacja, więc chętnie się z wami nią podzielę. Jeżeli chodzi o dominujący podmiot sprzedający gaz na polskim rynku, czyli PGNiG to jego udział wynosi obecnie 89,24%, zatem 10,76% pozostaje dla sprzedawców alternatywnych, takich jak właśnie Energa. Przez trzy lata sprzedaży gazu, Energa osiągnęła udział w rynku na poziomie 2,15% i wciąż rośnie. Marcin Ludwicki, wiceprezes Energi Obrót, zapowiada, że na koniec roku 2015, osiągnie 10% rynku sprzedawców alternatywnych. Ale to dopiero początek, gdyż na kolejny rok, spółka już ma zakontraktowany gaz o wolumenie 1,9 TWh, który ma jeszcze wzrosnąć. Dodatkowo warto też wspomnieć, że Energa szykuje wygodną ofertę dla klientów indywidualnych, dzięki której będą oni dostawać jeden rachunek za gaz i energię elektryczną.