Inteligentny system pomiarowy dla firm od PGE

PGE wprowadza nową usługę dla firm, która za pomocą aplikacji zarządza i opomiarowuje energię elektryczną. Przyjrzyjmy się bliżej tej nowej usłudze, jak działa, czy opłaca się jej używać i dla kogo jest przeznaczona.

Na czym polega?

Dzięki tej aplikacji, użytkownik będzie mógł analizować zużycie energii nawet w kilku zakładach jednocześnie. Sam w sobie system polega na zamontowaniu inteligentnych czujników, które dostarczają szczegółowe informacje pomiarowe. Wszystkie zebrane dane następnie przesyłane są do centralnej bazy danych. Aplikacja na ich podstawie generuje raporty, które pozwolą na śledzenie poziomu zużycia energii w firmie. Także z perspektywy wydajności urządzeń, które zużywają najwięcej prądu w danym zakładzie pracy. Do raportów dostęp jest z każdego miejsca za pomocą Internetu, natomiast raporty generowane są w postaci graficznej lub tabelarycznej z możliwością eksportu do najpopularniejszych programów biurowych. Dodatkowymi zaletami systemu są niskie koszty zainstalowania całego systemu oraz automatyczna usługa powiadomiania o awariach za pomocą maila i SMS-a.

Dla kogo jest dedykowany?

System jest dedykowany jak na razie głównie dużym obiektom typu galeriom handlowym lub budynkom użyteczności publicznej. Zarówno obecni jak i nowi klienci PGE będą mogli z niego skorzystać. Główne grupy taryfowe, które z niego skorzytają to C2X i BXX.

Czy warto skorzystać z inteligentnego systemu pomiarowania od PGE?

Pomysł wydaję się bardzo ciekawy, dlatego cieszy tego typu zaangażowanie firm w zmniejszenie rachunków firm za prąd. Ciekawym jest, że można zaoszczędzić na rachunkach już nie tylko za pomocą jak najniższych opłat za prąd, ale także dzięki tego typu inteligentnym systemom. Myślę, że będą one miały coraz większe znaczenie w szczególności u dużych klientów, którzy zużywają najwięcej prądu. Im w największym stopniu przyda się rozwiązanie, które umożliwi inteligentne użytkowanie prądu za pomocą urządzeń zamontowanych w naszym przedsiębiorstwie. Dlatego na pewno warto się zastanowić nad tego typu rozwiązaniami, jeżeli prowadzimy dość duży biznes.