Dual Fuel – ciekawe połączenie gazu z prądem

Na dziś przygotowałem wpis o ciekawym pakiecie ofertowy, który ostatnimi czasy nabiera na znaczeniu oraz popularności. Oferuje go coraz większa liczba sprzedawców i to zarówno dla firm, jak i dla domu. Zatem dowiedzmy się więcej na jego temat.

Czym jest dual fuel?

Dual fuel to nic innego, jak po prostu (jak sam tytuł wskazuje) połączenie prądu z gazem. Dzięki wybraniu oferty dual fuel za jednym zamachem załatwiamy sprawę zakupu gazu, jak i energii elektrycznej. Z tego typu oferty korzystać mogą odbiorcy indywidualni oraz biznesowi. Chociaż więcej pojawia się propozycji łączenia gazu z prądem dla firm, to dla domu również sprzedawcy zaczynają szykować oferty dual fuel.

Dla kogo jest dual fuel?

Jest to rozwiązanie niewątpliwie łatwe i wygodne do zastosowanie. Jest ono zatem kierowane dla klientów, którzy cenią sobie proste i użyteczne sposoby prowadzenia biznesu, czy też domu. Zatem jeżeli chcecie zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, to warto zainteresować się pakietami dual fuel.

Dual fuel dla firm

Z ofert tego typu, dla firm można znaleźć propozycję od Enea. Jak sam sprzedawca pisze, jest to rozwiązanie dla firm ceniących sobie kompleksowe rozwiązania. Dzięki temu, że jedna firma sprzedaje nam zarówno prąd, jak i gaz, może sobie dzięki temu pozwolić na lepsze warunki dla nas. Enea swoją ofertę reklamuje, zapewniając, że możemy liczyć na niższe rachunki, stałą cenę oraz bezpieczną zmianę sprzedawcy.

Dual fuel dla domu

Ostatnio została też przedstawiona oferta dla domu od PGE, która nazywa się „Przepis na Energię”. PGE oferuje nam zakup pakietu gazu z prądem, tak jak standardowa oferta dual fuel, lecz mamy możliwość w ramach tego „przepisu” wybrać zakup jedynie samego gazu. Sprzedawca obiecuje nam 10% oszczędności na gazie oraz stałą cenę gazu i prądu do końca 2016 r. Więcej na ten temat znajdziecie w artykule na stronie enerad.pl

Czy warto skorzystać z oferty dual fuel?

Jest to bardzo dobre pytanie, na które niestety nie potrafię udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno warto z tego typu ofertą się zapoznać. Wszystko oczywiście zależy od naszego obecnego sprzedawcy oraz naszego profilu, czyli tego ile zużywamy energii, czy potrzebujemy zarówno gaz, jak i prąd i tak dalej. Najlepszym sposobem na zdecydowanie, czy oferta dual fuel nam się opłaca będzie znalezienie najtańszej oferty gazu oraz prądu oddzielnie, zsumowanie ich i porównanie z ofertami dual fuel. W celu porównania ofert sprzedawców prądu i wybrania najtańszego, polecam skorzystanie z mojego poradnika, który powinien to w znaczny sposób ułatwić. Wynik zsumowanych najtańszych ofert prądu i gazu w porównaniu z ofertą dual fuel da Wam odpowiedź na pytanie, czy tego typu oferta się opłaca.