Który sprzedawca energii oferuje prąd z pomocą fachowców?

Prąd z pomocą fachowców, na przykład elektryka

Firmy energetyczne zabiegają o klientów i wymyślają coraz korzystniejsze oferty. Przeglądając te propozycje można zauważyć, że faktycznie nie są to puste obietnice i niepraktyczne dodatki do umowy, które “wciskane” są, aby tylko sfinalizować transakcję. Energetycy faktycznie zauważają potrzeby odbiorców prądu i starają się sprostać ich oczekiwaniom. Jedną z takich potrzeb jest, między innymi, pomoc fachowców. Coraz więcej sprzedawców energii w swojej ofercie ma produkty energetyczne z dodatkową usługą fachowca.

Enea – ENERGIA+ Fachowiec

Oferta ENERGIA+ Fachowiec skierowana jest tylko i wyłącznie do klientów indywidualnych. Promocja nie jest ograniczona terytorialnie i dotyczy całego kraju. Umowa, którą podpiszesz, gwarantuje stałą cenę za kWH przez cały okres jej trwania, czyli aż do końca czerwca 2020 roku.

W ramach umowy możesz skorzystać z pomocy:

 • elektryka, w przypadku awarii instalacji elektrycznej w miejscu ubezpieczenia,
 • technika urządzeń gazowych i grzewczych lub elektryka.

Energa – Fachowcy z energią

W tym przypadku również otrzymasz gwarancję stałej ceny – i to aż na 24 miesiące. Fachowcy z energią to oferta przygotowana dla klientów z całej Polski. Energa postała się również, aby prąd z pomocą fachowców dopasować indywidualnie do każdego klienta, dlatego też stworzyła dwa warianty – standard i premium.

Ceny prądu w obu pakietach są takie same, różni się natomiast wysokość opłaty handlowej. Standard – 6,99 zł/miesięcznie, premium – 16,99 zł/miesięcznie.

W standardzie możesz liczyć na pokrycie kosztów związanych z:

 • urządzenia gazowego,
 • awarią instalacji: elektrycznej, grzewczej, gazowej,
 • uszkodzeniami instalacji elektrycznej spowodowanej przepięciem lub uderzeniem pioruna.

Premium rozszerzone jest o usługi hydraulika, dekarza, ślusarza, szklarza, serwisanta domowych urządzeń RTV/AGD.

PGE – Prąd z pomocą fachowców

PGE także stawia na klientów indywidualnych, jednak tutaj zostały rozwinięte aż trzy warianty: podstawowy, rozszerzony, kompleksowy. Czym się one różnią?

Zacznijmy od opłat. Wynoszą one w opcji:

 • podstawowej: 5,99 zł/miesięcznie,
 • rozszerzonej: 6,99 zł/miesięcznie,
 • kompleksowej: 9,99 zł/miesięcznie.

Co otrzymasz w zamian? W zakresie podstawowym – naprawy instalacji elektrycznej. Jednak PGE zobowiązało się w tym przypadku pokryć także koszty związane z np. dojazdem fachowca.

Oferta rozszerzona to już nie tylko usługi elektryka, ale także ślusarza, szklarza, hydraulika, dekarza.
Najwyższy standard, czyli oferta komfortowa, ma najszerszy zakres pomocy: elektryk, ślusarz, dekarz, hydraulik, informatyk, serwisant sprzętu RTV/AGD.

Tauron

Tauron, prekursor tego typu rozwiązań, postawił na trzy rozwiązania. Nie są to jednak warianty tej samej oferty, ale odrębne propozycje: Prąd z Elektrykiem 24H, Prąd z Serwisantem 24H PLUS, Prąd z Serwisantem 24H.

Standardowo opcje różnią się wysokością opłaty handlowej:

 • Elektryk 24H – abonament wynosi ona 7,98 zł/miesięcznie,
 • Serwisant 24H – abonament wynosi 12,96 zł/miesięcznie,
 • Serwisant 24H PLUS – abonament wynosi 14,96 zł/miesięcznie.

Jak możesz się łatwo domyślić – Elektryk 24H to najbardziej podstawowa wersja, w której do twojej dyspozycji jest, jakżeby inaczej, elektryk. Dużo lepiej wygląda sprawa z Serwisantem 24H, gdzie z pomocą przyjdzie nam serwisant domowych urządzeń elektrycznych.
Wisienką na torcie jest Serwisant 24H PLUS, w którym, prócz pomocy wspomnianych fachowców, możesz liczyć na wsparcie ślusarza, hydraulika i szklarza.

Spodobały ci się oferty, ale nie korzystasz z usług żadnego ze wspomnianych sprzedawców? Zajrzyj do innych artykułów – opisałem w nich, między innymi, jak zmienić sprzedawcę prądu z korzyścią dla siebie.