Energa: fotowoltaika w firmie

Promieniowanie słoneczne, które każdego dnia dociera do ziemi, umożliwia życie roślin i organizmów żywych, dlatego my również jesteśmy od niego zależni. Ze słońca czerpiemy wiele korzyści. Energię uzyskiwaną z promieni słonecznych potrafimy wytwarzać już od dawna, początki fotowoltaiki datuje się już na XIX w. Zamiast bać się, czy kiedyś nie zostaniemy pozbawieni prądu, lepiej pomyślmy już teraz o odnawialnych źródłach energii.

Fotowoltaika w firmie – gra warta świeczki?

Przedsiębiorcy różnie podchodzą do kwestii ochrony środowiska naturalnego. Dla jednych będzie to niezwykle istotna sprawa, a inni nie zaprzątają sobie w ogóle głowy pogarszającym się stanem naszego powietrza. Jednak i jedni i drudzy znajdą dla siebie cenne korzyści, decydując się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych w swojej firmie. Jakie? Poniżej lista:

  • Wielu z nas zastanawiało się pewnie nie raz, co się stanie gdy złoża węgla, paliwa gazowego czy ropy na świecie się skończą. Na szczęście możemy korzystać z pomysłów naszych przodków. Odnawialne Źródła Energii były znane już w starożytności. Energia z promieni słonecznych nigdy się nie wyczerpie.
  • Ochrona środowiska! Energia pozyskiwana z promieni słonecznych to czyste, ekologiczne rozwiązanie. Teraz każdy z nas może mieć wpływ na zmniejszenie szkodliwych emisji CO2, a co za tym idzie poprawę powietrza, jakim oddychamy. Wykorzystywanie fotowoltaiki w firmie jest dużo bardziej przyjazne dla środowiska, w którym żyjemy, niż korzystanie z paliw kopalnych. Alerty smogowe, które pojawiają się każdego dnia w okresie zimy uzmysławiają nam, jak szkodliwe jest opalanie naszych domów węglem kamiennym czy brunatnym. Dzięki zainstalowaniu paneli solarnych nasza firma może korzystać z czystej i bezpiecznej energii elektrycznej.
  • Poprawimy wizerunek naszej firmy. Widząc zainstalowane panele fotowoltaiczne, nikt nie powie, co za głupi pomysł, wyrzucone pieniądze! Wręcz przeciwnie, żyjemy w czasach, gdy nowoczesne i ekologiczne rozwiązania są godne podziwu. Jeśli chcemy, żeby nasza firma była postrzegana jako nowoczesna, na czasie i ekologiczna, to fotowoltaika na pewno nam w tym pomoże.
  • Przedsiębiorcy wreszcie mogą mieć realny wpływ na wysokość rachunków za energię elektryczną i częściowo uniezależnić się w ten sposób od zakładów energetycznych. Firma będzie sama produkować prąd na własne potrzeby. Pamiętajmy, że czasem wytworzonej energii może być niewystarczająco, by pokryć zapotrzebowanie całego przedsiębiorstwa. W takim wypadku możemy korzystać z normalnych dostaw prądu. W dłuższym okresie czasu fotowoltaika dla firmy przyniesie znaczne obniżki rachunków za prąd.
  • Każdą nadwyżkę uzyskanej energii elektrycznej będzie można następnie odsprzedać i zyskać dzięki temu dodatkowy przychód dla firmy.

Fotowoltaika dla firm od Energa S.A.

Energa proponuje przedsiębiorcom zainstalowanie zestawów solarnych Enersol. Z oferty może skorzystać każda firma w Polsce, która ma możliwość założenia paneli fotowoltaicznych na terenie zakładu. Szczególnie, jeśli przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją i wykorzystuje energię w procesie wytwarzania, to dzięki temu może uzyskać spore oszczędności. Oferta fotowoltaiki dla firm z Energa S.A. to propozycja dopasowana do indywidualnej specyfiki firmy. Nasz doradca podpowie, jaki zestaw wybrać i jak będzie wyglądał proces instalacji paneli fotowoltaicznych w naszej firmie. Wystarczy wypełnić formularz, dostępny na stronie Energa S.A., a doradca skontaktuje się z nami i przedstawi przygotowaną ofertę.

Fotowoltaika – za dużo z tym zachodu?

Nie wiemy niestety, ile przyjdzie nam zapłacić za zainstalowanie paneli w naszej firmie. Wszystko zależy od wielkości przedsiębiorstwa, ilości ogniw, potrzeb energetycznych itp. Ostateczna oferta zostanie przedstawiona po kontakcie z doradcą Energa S.A. Panele fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachach lub w innym odpowiednim, wystarczająco nasłonecznionym miejscu na terenie przedsiębiorstwa.

Oprócz tego będzie nam jeszcze potrzebny licznik dwukierunkowy, który pozwoli na jednoczesne pobieranie i oddawanie prądu do sieci. Będzie to wymagać jednodniowego przestoju w pracy firmy, ale i tak jest to niewielka strata w porównaniu do korzyści, jakie ze sobą niesie fotowoltaika w naszej firmie.

Fotowoltaika w firmie od Energa – inwestycją na przyszłość!

Inwestycja w odnawialne źródła energii nie należy do najtańszych. Musimy jednak mieć na uwadze, że wszystkie koszty kiedyś na pewno nam się zwrócą, musimy tylko trochę poczekać.

Jest to rozwiązanie dla firmy, która prężnie się rozwija, obserwuje zmiany w otaczającym świecie, dopasowuje się do nowych trendów technologicznych, działa w myśl odpowiedzialnego biznesu i nie skupia się wyłącznie na tu i teraz. Fotowoltaika dla firmy to ograniczenie szkodliwych emisji do atmosfery, brak możliwości wyczerpania źródła energii oraz oszczędność.