Ile kosztuje kWh u wybranych sprzedawców

Nowy rok, nowe budżety i kampanie marketingowe. Wraz z początkiem roku ruszyła bitwa o klienta na rynku energii elektrycznej. Dziś weźmiemy pod lupę oferty sprzedawców prądu!!! Pod uwagę będziemy brać koszt kWh oraz inne kluczowe dla Was czynniki.

Dlaczego podaję cenę kWh?

Odpowiedź jest prosta, jest to jednostka najczęściej stosowana w życiu codziennym. Większości z nas kilowatogodzina kojarzy się z jednostką pomiaru energii elektrycznej. Od sierpnia 2016 jest to również jednostka za pomocą, której rozlicza się rachunki za gaz w naszych domach i firmach. Taki pomiar stosują sprzedawcy energii elektrycznej i gazu ziemnego. Jednostka kWh pokazuje zużycie energii w ciągu 1 godziny przez urządzenie działające z mocą 1 kW.

Najlepsze oferty prądu w Polsce:

Poniżej zamieszczam po jednej najciekawszej według mnie ofercie, czołowych sprzedawców prądu w Polsce. Oferty umieszczone są w porządku alfabetycznym, a ocenę najlepszej zostawiam Wam, ponieważ każdy ma inne oczekiwania i potrzeby. Na dole artykułu znajdziecie tabelę z porównaniem wszystkich ofert.

Oferta sprzedaży prądu Audax (dawny Deltis)

Oprócz nazwy i nowego właściciela wszystko pozostało bez zmian. Audax nadal zaskakuje mnogością ofert. Aktualnie dla gospodarstw domowych dostępne są cztery produkty: Miesiąc za złotówkę, Mój Dom, Energia z fachowcem, Tanie weekendy. Pod lupę weźmiemy Tanie weekendy. Cena na kWh zależna jest od czasu trwania umowy. Dostępne są dwa warianty: umowa 24 lub 36 miesięczna. Sprzedawca gwarantuje stałość cen przez cały okres trwania umowy. Tańsza stawka obowiązuje od 22: 00 do 6: 00 na tygodniu i całe weekendy.

Oferta sprzedaży prądu Axpo

Szwajcarski niezależny sprzedawca prądu znany jest ze swoich innowacyjnych produktów energetycznych. Warto nadmienić, że Axpo oferuje prąd pochodzący tylko i wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. Co ciekawe, ceny w ofercie i tak plasują się w czołówce najniższych w kraju. Oferta dla dużej rodziny to produkt skierowany dla rodzin 3+, dostępna jest dla wszystkich rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny. Dostępne są dwie grupy taryfowe G11 i G12. Ceny zostały przedstawione w tabeli na dole strony.

Oferta sprzedaży prądu Energa

Energa stworzyła ciekawą ofertę dla osób korzystających z oprogramowania Office. Podpisując umowę na prąd z ofertą „Office z energią” otrzymujemy roczną subskrypcję pakietu Office 365 od Microsoft za 1,23 zł. W pakiecie znajduje się 1 TB miejsca online na dysku OneDrive, program Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access, Publisher oraz stały dostęp do aktualizacji.

Oferta obowiązuje od 01.01.2017 do 31.03.2017 roku. Dodatkowo Energa gwarantuje stałość ceny przez cały okres 36 miesięcznej umowy. Z oferty mogą skorzystać obecni klienci Energii oraz gospodarstwa domowe, które obecnie są klientami innych sprzedawców energii elektrycznej.

Oferta sprzedaży prądu Green

Spółka, która na naszym rynku działa od 2011 roku przygotowała ciekawą ofertę dla gospodarstw domowych – „Prąd zmienny”. Kto pierwsze ten lepszy!!! Oferta przygotowana przez sprzedawcę dostępna jest tylko dla pierwszych 100 klientów w każdym miesiąc. Zgłoszenia przyjmowane są tylko przez Internet. Green gwarantuje stałość cen przez cały czas trwania umowy. Dużym plusem jest brak opłat handlowych. Umowy dostępne są na okres 24 i 36 miesięcy w grupach taryfowych G11 i G12.

Oferta sprzedaży prądu innogy

Innogy na swojej stronie ma tylko jedną ofertę skierowaną dla klientów indywidualnych. „Stabilny prąd” to produkt, która oferuje tylko grupę taryfową G11. Sprzedawca daje gwarancję stałej ceny. Dodatkowo mamy Możliwość korzystania z narzędzi internetowych: Moje innogy i e-faktura. Długość umowy wynosi 36 miesięcy.

Oferta sprzedaży prądu PGE

Jeden z liderów na polskim rynku energetyki stworzył ofertę „Podstawowa pomoc fachowców”. Sprzedawca zapewnia gwarancję stałej ceny w wybranym przez konsumenta okresie. Oferta jest limitowana i obowiązuje w okresie 31.03.2017 r. W ofercie do wyboru mamy dwie grupy taryfowe G11 i G12. Sprzedawca gwarantuje także roczną gwarancję stałej ceny. Dodatkowo PGE zapewnia pomoc elektryka przez cały okres trwania umowy.

Darmowe usługi elektryczne obejmują: zdarzenia dotyczące instalacji wewnętrznej mieszkań i domów, niezależne od Twojej woli, powodujące zaprzestanie jej funkcjonowania lub nieprawidłowości działania. Sprzedawca zapewnia, że pomoc elektryka nastąpi w czasie nie dłuższym niż 4h od zgłoszenia.

Oferta sprzedaży prądu PGNiG

Lider rynku energetycznego w Polsce przygotował atrakcyjną ofertę duel fuel, czyli oferta łączona prąd + dom. Oferta „PiG” gwarantuje stałość cen na okres 12 miesięcy. Dużym plusem jest fakt, że sama umowa jest na czas nieokreślony. Więcej na ten temat znajdziecie w artykule „Oferta Prąd i Gaz: PiG od PGNiG„. Oferta dostępna jest od 01.09.2016. Sprzedawca nie podaje daty zakończenia oferty.

Oferta sprzedaży prądu Tauron

Druga, co do wielkości grupa energetyczna w Polsce również w swojej ofercie ma kilka ciekawych produktów. Ja wybrałem ofertę „prąd z elektrykiem 24H. Decydując się na ten produkt mamy w pakiecie pomoc elektryka w przypadku awarii elektrycznej w domu. Niezależnie od rodzaju usterki.

Zgłoszenie ma być zrealizowane do 4 godzin, a serwis pracuje całą dobę siedem dni w tygodniu. Ponadto otrzymuje gwarancję stałych cen przez cały okres trwania umowy. Czas obowiązywania umowy to 24 lub 36 miesięcy.

Zestawienie ofert

Sprzedawca Nazwa ofert G11 Wyższa stawka Niższa stawka Opłata abonamentowa Długość umowy
Audax Tanie weekendy brak 0,2890 zł 0,1530 zł 6,75 zł 24 lub 36
Axpo Duża rodzina 3+ 0,2849 zł 0,3294 zł 0,2583 zł 5,28 zł nie podano
Energa Office z energią 0,2550 zł 0,2970 zł 0,1970 zł 15,99 zł 36
Green Prąd zmienny 0,2550 zł 0,3000 zł 0,2000 zł 0,00 zł 24 lub 36
Innogy Stabilny prąd 0,2700 zł brak brak 7,98 zł 36
PGE Podstawowa pomoc fachowców” 0,2935 zł 0,2732 zł 0,1752 zł 5,99 zł 36
PGNiG PiG 0,2319 zł 0,2445 zł 0,1892 zł 0,00 zł czas nieokreślony
Tauron Prąd z serwisantem 24H 0,2411 zł 0,2981 zł/td> 0,1500 zł 12,96 zł 24 lub 36

Podsumowanie

Jak widać wraz z nowym rokiem powstało również sporo ciekawych ofert na rynku energii prądu. Jeżeli przeanalizujemy oferty zobaczymy, że oprócz największych firm atrakcyjne ceny oferują niezależni sprzedawcy tacy jak Deltis czy Axpo. Zaskoczeniem jest również PGNiG, który na rynku energii działa od niedawna, a oferta PiG pozytywnie mnie zaskoczyła.

Pamiętajmy, że cena kWh godziny to niejedyny miernik dobrej oferty. Sprawdźmy również uwagę na opłatę abonamentową, czas trwania umowy i dodatkowe usługi, jakich pełno jest w opisanych powyżej ofertach.